İNŞAAT DEMİRLERİ İÇİN İZOLATÖR.

Elektrikili çit sistemlerinde seçilen izolatörün kalitesi, sistemin caydırma performansı açısından büyük önem taşımaktadır. Dolayısı ile çit sisteminizde uygulmanıza en uygun izolatörü kulanmanız gerekir. İnşaat demir çubukları için geliştirilmiş izolatörlerimiz 16mm çapına kadar inşaat demirlerinde kullanımı çok pratiktir ve nitelikli elektriksel izolasyon sağlar.

İZOLATÖRÜ KAYNAK YAPMAYIN.

Halka izolatörlerin demir çubuklara elektrik kaynağı ile montajlanması doğru bir yöntem değildir. Kaynak yapılırken oluşan ısı  halka izolatörün vidası boyunca iletilir ve izolatörlerin plastik kısmına yapısal zarar verebilir. Yüksek sıcaklık ilk aşamada direk gözle göremeyeceğiniz boyutlarda dahi zarar vermiş olsada elektrik kaçakları kısa zamanda kayda değer boyutlara ulaşabilecektir.

Ayrıca halka izolatörlerin kaynakla demir çubuklara monte edilmesi  sonrasında izolatörlerin yerden yüksekliği ve yönünün ayarlanması çok daha zor olacağı için uygun bir montaj şekli değildir.

İnşaat direkleri için geliştirilmiş izolatörlerin inşaat demirleri ile birlikte kullanımı gayet avantajlıdır:

  • İki parçadan oluşan bu izolatörlerin çubuk demire hızlı ve kolay monte edilir.
  • İzolatörün montajı için ayrıca vida veya çivi gibi ek aparat gerekmez
  • Demir çubuk üzerinde izolatör montaj yüksekliği kolayca ayarlanır
  • Demir çubuk üzerinde izolatörün yönü kolayca ayarlanır
  • İzolatör tekrar sökülmesi, takılması kadar kolay ve pratiktir.
  • Elektriksel yalıtkanlığı metal direkler için kullanıma uygundur.

Böylelikle özellikle gezgin arıcılık faaliyetinde bulunanlar için tercih edilebilir. Sert topraklarda inşaat demirinin mukavim ve dayanıklı yapısını kullanarak elektrikli çit sistemini kısa zamanda faaliyete geçirebilirsiniz.

İnşaat demirleriyle oluşturulmuş sistemlerde 5-10 direkte ve köşelerde esnekliği daha az köşebent profil direkler veya ahşap direk kullanılması önerilir. Ayrıca inşaat demirleri için geliştirilen bu izolatörlerin inşaat demirine iyi tutunabilmesi için nervürlü demir kullanılması tavsiye edilir.