• YABAN DOMUZUNU DURDURUN.

YABAN DOMUZLARINI MAHSÜLLERİNİZDEN UZAK TUTUN.

Yaban domuzu çiftçimizin korkulu rüyasıdır. Özellikle, mısır, kiraz, ayçiçeği, zeytin, nar ve nohut gibi mahsullerde ciddi zararlar verebilmektedir. Bitki türlerinde bir sezonluk birikiminiz elden gidereken ağaç türlerinde ise bir kaç yıllık emek heba olabilmektedir. Yaban domuzları süredeki mevcuta bağlı olarak bir gecede bir kaç dönümlük alanınızı talan edilebilir. Kiraz, mandalin, nar , zeytin ve portakal gibi meyvelerini de yerken köklerine ve dallarına zarar verebilir. Siz de firmamızın sunduğu kaliteli elektrikli çit sistemlerini kurarak yaban domuzlarının oluşturabileceğiz zararları en aza indirin. Çit sisteminin malzemelerini tanımak için TIKLAYIN

BİR GÜN ÖNCE

BİR GÜN SONRA

DOMUZ KİRAZ da SEVER.

Yaban domuzu kiraz sever ama dalında değil midesinde:)) Kiraz dalında güzel, dalı da ağacında.  Ancak gördüğünüz gibi Ispartalı Atilla Önal beyin bin bir zahmetle emekle yetiştirdiği kirazların bir gün önceki ve sonraki halleri. Dal yerinde yok… Tabi kirazlarda. Olan biten zarar sadece bir gecede. Domuz mahsulü yiyip bitirmekle kalmıyor ağacın dalını da kırıp zarar veriyor. Siz de böyle can sıkıcı manzarayla karşılaşmak istemiyorsanız Atilla bey gibi Yaban elektrikli çit sistemlerini tercih edin rahat edin…

SLAJLIK MISIR.

Yaban domuzlarının en çok zarar verdiği mahsüllerin başında mısır gelmektedir. Özellikle sılajlık mısırda yaptığı zararlardan dolayı bir çok çiftçi ekimden vazgeçmektedir. Sizde elektrikli çit sistemlerinden fayda görmüş diğer çiftçilerimiz gibi mısırlarınızı domuzlardan koruyabilirsiniz.

KİRAZ .

Yaban domuzunun kirazda oluşturacağı zarar sadece bu sezonu etkileyecek bir rekolte kaybıyla kalmayıp gelecek sezonları da etkileyecek şekilde filizlerin ve dalların kırılmasıyla da sonuçlanabilir. Dolayısı ile elektrikli çit ile istenilen çözümü oluşturabilirsiniz.

AYÇİÇEĞİ .

Yaban domuzlarının en çok zarar verdiği mahsüllerin başında gelmektedir. Bir yaban domu sürüsü bir gecede onlarca dönüm araziyi yerle bir edebilirler. Doğru malzemelerden yapılmış bir elektrikli çit sistemi yaban domuzunun tarlanızdan  uzak tutacaktır.

BADEM.

Yaban domuzlarının gazabına uğrayan diğer bir meyvemiz badem. Özellike son yıllarda devlet destekli hibe ve krediler ile yüzlerce hatta binlerce dönüm arazide dikimi yapılmaktadır. Ancak, ormandan bozma veya orman vasfını yitirmiş bu alanların en büyük derdi domuzlardır. Eğer sizde emeklerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız en baştan elektrikli çitleri düşünmelisiniz. Tarlanızda kafes tel sisteminiz olsa bile domuz için yeterli seviyede koruma sağlamaz. Mutlaka elektriğin çarpıcı gücünden destek almanız gerekecektir.

VE DAHA BİR ÇOĞUNU

İyi yapılmış bir elektriki çit sistemi bütün meyve ve sebzeleri yaban domuzlarından korur. Zaman kaybetmeden sizde elektrikli çit sistemini uygulamaya geçirin hem kazançlı çıkın hemden rahat edin… Ürünlerimizi görmek ve fiyat bilgisi almak için online satış mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

WhatsApp