• BESİ HAYVANCILIĞINDA YENİ AKIM BAŞLIYOR

BESİ HAYVANCILIĞINDA ELEKTRİKLİ ÇİTLER .

Elektrikli çit sistemleri ile besi hayvancılığı; daha kolay, pratik, hesaplı ve modern bir hale geliyor. Özellikle büyükbaş besi hayvanlarınızın elektrikli çitler ile ne kadar kolay idare edildiğini görünce şaşıracaksınız. Otlatmak istediğiniz alan kadar yeri elektrikli çit teli ile çevirin ve hayvanlarınızı salın. Çit sistemine alışmaları en fazla bir kaç saat sürecektir. Çobana gerek kalmadan çok hesaplı bir şekilde hayvanları belirlediğiniz sınırlarda kalmasının mümkün olabildiğine şahit olacaksınız. Ayrıca hayvanlarınıza ip bağlamadığınız için hayvanlarınız strese giremeyecek süt ve et veriminiz artacak. Bütün dünyada yaygın kullanılan bu yönteme daha fazla duyarsız kalmayın. Siz de bu modern yöntemi kullanarak girdi maliyetlerinizden birini daha azaltın. Müşteri kurulumlarımıza ait fotoğrafları incelemek için TIKLAYIN

SIĞIRLAR

Sığırlar büyük cüsselerine rağmen, elektrikli çitlere en iyi ve hızlı adapte olan hayvanlardır. Sığırlar elektrikli çitlerle karşılaşmasından sonra dakikalar içerisinde sisteme tamamen uyum sağlıyacaktır. Siz de alanınıza en uygun elektrikli çit ürünleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için online satış mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

KOYUNLAR

Verimli otlakları ve meraları elektrikli çitler ile en verilmli şekilde değerlendirebilirsiniz. Çobanların yükünü artık elektrikli çit sistemleri alacak… Seyyar elektrikli çit sistemleriyle otlaklarınızda belli periyodlarla yer değiştirerek otlaklarınızdan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Elektrikli çit fileleri küçükbaş hayvancılıkta büyük bir sorun olan kurt gibi yabani hayvanları için de çözüm sunacaktır. Çit fileleri hem koyun ve keçi gibi küçükbaş besi hayvanlarınızı belirlediğiniz alanda tutacak hem de yabani hayvanlara karşı etkin bir koruma sağlayacaktır.

KEÇİLER

Ne kadar inatçı ve sert yaradılışlı hayvanlar da olsa elektrikli çit sitemleri karşısında yapacakları çok bir şey yok. Elektrikli çitler küçükbaş besi hayvancılığı için de etkili ve pratik bir yöntem.

KÜMES HAYVANLARI

Açık kümes besiciliğinin (gezen tavuk) gün geçtikçe popüler olduğu günümüzde elektrikli çitler daha fazla gündeme gelmektedir. Hem tavukların içeride tutulması hemde tilki ve sansar gibi sinsi düşmanların dışarıda tutulması için en hesaplı ve pratik çözüm yine elektrikli çitlerdir. Hem kümes hayvanlarınız hemde dış tehlikeler için en nitelikli çözüm için fileli elektrikli çit sistemlerini düşünebilirsiniz.

ATLAR

Elektrikli çitler atlar için hem tek başına hem de mevcut padoklarla kullanabilirsiniz. Özellikle atlar için oluşturmuş ahşap veya metal padoklarla entegre kurulması yaygın bir kullanımdır. Padoklara kurulan elektrikli çitler hayvanların padoklara temasını önler. Böylece hayvanın kaşınırken hem kendine hemde padoğa zarar vermesi engellenmiş olur. Elektrikli çit sistemleri padoklara entegre kurulabileceği gibi tek başına da atları belirlenen alanda tutmaya yeterlidir. Atlar için kullanılan elektrikli çit malzemelerinde en önemli fark bant tipi çit iletkenleri ve ona uygun izolatördür

WhatsApp